Mobil Okey 3 Kişi İle Oynanır mı?

Okey oyunlarını, evinizde ya da kahvehanede oynamak istediğinizde, 2 kişi, 3 kişi ya da 4 kişi ile oynayabiliyorsunuz. Okey kurallarına göre okey oyunları en fazla 4 kişi ile oynanabilen bir masa oyunudur. Mobil okey 3 kişi ile oynanır mı? mobilokeyoyna.com sitesinde tüm okey masaları 4 kişilik olarak hazırlanmıştır. Okey salonlarında bulunan okey masalarındaki oyuncu sayısı 4 olmadan oyun başlamamaktadır. Sistem algoritması ona göre hazırlanmış ve masadaki oyuncu sayısı 4 olduğunda, okey oyunu başlatılabilecektir.

Okey Oyununda Nelere Dikkat Edilir?

İnternet üzerinden ücretsiz okey oynamak isteyenler, mobilokeyoyna.com sitesine erişim yaparak oynayabiliyorlar. Okey oynarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmelisiniz.

  • Taş dağıtım sonrası elde gösterge taşı olup olmadığını kontrol etmek,
  • Okey taşının olup olmadığını kontrol etmek,
  • Taşları renk gruplarına göre sıralamak,
  • Gösterge varsa taş çekmeden gösterge yapmak,
  • Oyun içerisinde, diğer oyuncuların atmış olduğu tüm taşlar takip edilmelidir.

Okey oyununda bu hususlara dikkat ettiğinizde, oyunu kazanma ihtimaliniz yüksek olacaktır. Gösterge ve okey taşlarının kontrolü oyunu kazanmayı ve daha yüksek puan almayı sağlayacaktır.

Okeye Taşı Hangisidir?

Okey oyunlarında, dağıtıcı zar atarak yere açacağı taşın bulunduğu sırayı ve taşı belirler. Yere açılan taş gösterge taşıdır ve bu taşın bir fazlası oyunda kullanılacak olan okey taşını göstermektedir. Mobilokeyoyna.com sitesinde, taş dağıtma işlemleri sistem tarafından yapıldığı için oyun başlat butonu seçildiğinde otomatik olarak açılacak ve taş dağıtımı yapılacaktır. El açıldığında da devam butonu seçildiğinde yeni okey belirlenecek ve taş dağıtımı ile oyuncuların okey oynaması sağlanacaktır.

Gösterge Taşının Önemi

Okey oyunlarında en önemli taş okey taşıdır. İkinci sıradaki taş ise gösterge taşıdır. Taş dağıtımı sırasında verilen 14 taş arasında yere açılan taşın diğer eşi yani gösterge taşı elinde olan oyuncu, oyuna başlamadan 1 puan kazanmış olur. Oyunda diğer oyuncular açmış olsa bile gösterge yapmış olan oyuncu o elde 2 puan değil 1 puan kaybetmiş olur. Gösterge taşı hem oyunu kazanma hem de çiftten bitme işlemlerinde büyük öneme sahiptir.