Mobil Okey En Az Kaç Kişiyle Oynanır?

Mobil oyun uygulamaları arasında yer alan ve en çok sevilen oyunlar arasında olan okey 106 taşın dağıtılması ile başlar. Oyun severler tarafından başında zor gibi gözüken bu oyun aslında oldukça kolay. Üstelik kişi az ise oynamayacaksınız diye üzülmenize gerek yok. Peki mobil okey en az kaç kişiyle oynanır?

Mobil Okey Nasıl Oynanır?

Mobil okey oynamanız için akıllı telefonunuza bir okey uygulaması eklemeniz gereklidir. Bu konuda tavsiye siteleri ya da olumlu yorumları olanları tercih etmenizde fayda var.

Mobil okey;

  • 2 kişi ile oynanır.
  • 3 kişi ile oynanır.
  • 4 kişi ile oynanır.

Yani özellikle 4 kişi bulmanıza gerek yok. En az 2 kişiyle oynanabilen bu oyunda mavi, kırmızı, sarı ve siyah renkli taşlar mevcut. Oyuncu başına 14 taş dağıtılıyor. Bu taşlar arasında 2 adet gösterge var ve bu göstergeler taşlar dizildiğinde oyun başlarken söylenirse diğer oyunculardan puan düşmesini sağlar.

Taşlar Nasıl Dağıtılır?

Taşlar sistem üzerinden 14 taş olarak dağıtılır. 1 sayısı ile başlar 13 sayısıyla biter. Kalan taşlar balya halinde kapalı olarak tutulur ve balya üzerinde bir açık taş olur. Bu taş okey olduğu anlamına gelir ve taşlar dağıtıldığında okeyi olan oyuncu oyuna önde ve şanslı başlar. Taşlar belirli bir dizil tekniği ile dizilir.

Burada oyuncunun stratejik yönü ve hesaplamaları önemlidir. Aynı taşları renklerine göre dizilebilir. Rakamları sıralı olan taşlar aynı şekilde uygun olarak dizilebilir. Okey bitmek isteyen oyuncu okeyi boşta bırakmalı ve o taşı atarak bitirmelidir. Çift okey var ve çift okeye bitmek istiyorsanız, ilk okeyi koyduktan sonra çift okeye döndüğünüzü belirtmeli ve dönmelisiniz.

Mobil Okey Nasıl Kazanılır?

Mobil okeyde ve diğer okey türlerinde kazanmanın birincil kuralı şanstır. Taşlarınızın birbirine uyumlu gelmesi, okey gelmesi, atılan taşın sizin için kullanılabilir oluşu şans faktörü ile ilgilidir. Bunun dışında atılan taş takibi, aldığınız taşlar, okey, doğru per ile kazanmanız stratejik yönünüze bağlıdır. Mobil okeyi telefonunuza indirerek dilediğiniz her an oynamanız mümkün.

, ,