Mobil Okey Kuralları

Mobil cihazların kullanımının artası ile okey severler, istedikleri zaman okey oynama şansına sahip olmuştur. mobilokeyoyna.com sitesine tüm mobil cihazlardan rahatlıkla erişim yapılabilmekte ve uyumu sayesinde okey oyunları rahatlıkla oynanabilmektedir. Siteye erişim yapanlar, okey bölümünü seçerek, oyun salonları bölümüne ulaşabiliyorlar. Okey salonlarına giriş yapabilmek için kullanıcılar, nick ve şifre belirleyerek kayıtlarını yapmalıdır. Kayıt oluşturmayanlar, okey oynayamayacaktır. Kayıt oluşturanlar, istedikleri salonu seçerek okey oynamaya başlayabiliyorlar. Mobilokeyoyna.com sitesine giriş yapanlar, hakkımızda ve kurallar bölümlerini inceleyerek, verilen hizmetleri ve uyulması gereken kuralları öğrenebiliyorlar.

Okey İçin Kurallar

Mobilokeyoyna.com sitesi, güvenilir hizmet verebilmek için kurallar bölümünde göstermiş olduğu kurallara kullanıcılarının uymasını istiyor. Mobil okey kuralları olarak sitede karşınıza şunlar çıkıyor.

  • Site içerisinde, hakaret, küfür, argo söylemler yasaktır.
  • Siyasi propaganda yapmak yasaktır.
  • Devlet büyükleri hakkında konuşmak yasaktır,
  • Siteye reşit olmayanların girmesi yasaktır.
  • Diğer kullanıcıların, kişisel bilgilerini istemek yasaktır.
  • Sohbet bölümünde, başka sitelere ait reklam içerikleri paylaşmak yasaktır.

Mobil okey kullanıcıları, bu kurallara uyarak, günün her saatinde güvenilir okey oynayabileceklerdir. Her kullanıcının oyunlarına başlamadan önce kurallar bölümündeki bu kurallara göz atmaları istenmektedir.

Okey Oyna

Okey oyunu ülkemizde, insanların, her ortamda ve her fırsatta iyi vakitler geçirebilmek için oynadıkları oyun türlerinden birisidir. Okey oyunu 106 taş ile oynanır ve bu taşlardan 104 adedinde 1 ile 13 arasındaki rakamlar yazılıdır. 2 taşta ise sayı yazmaz. Bu iki taş okey taşları arasındaki sahte okey olarak bilinen taşlardır. Mobilokeyoyna.com sitesinin kullanıcıları, okey oyununu nasıl oynayacaklarını bilirler ve sitede, normal okey, çanak okey ya da 101 okey seçeneklerinden birisini seçerek oynamaya başlarlar.

Okey Taş Dağıtma

Gerçek ortamda oynanan okey oyunlarında, taş dağıtma işlemleri oyuncular arasında sıra ile yapılır ve taş dağıtan oyuncunun sağında oturan oyuncu 15 alır ve oyunu başlatır. Mobilokeyoyna.com sitesinde ise okey taşlarının dağıtımı site tarafından otomatik olarak yapılmaktadır. Gerçek ortamda olduğu gibi her el oyunu başlatma bir sonraki oyuncuya verilir ve bu oyuncuya ilk taş dağıtımında 15 taş verilmiştir.

, ,