Mobil Okey Nasıl Açılır?

İnternet üzerinden okey oynamak istediğinizde, gerçek okey oyununda geçerli olan tüm kuralların mobilokeyoyna.com sitesinde de geçerli olduğunu bilmelisiniz. Site, en iyi görsellik ortamında, diğer oyuncularla sohbetler ederek okey oynama şansı veriyor. Bu hizmeti sayesinde okey oyununun daha keyifli olmasını sağlıyor. Siteye erişim yapanlar, okey oynayabilmek için kayıt oluşturmaları gerektiğini ve sitede belirtilen kurallara uyulmasının zorunlu olduğunu bilmektedir. Okey nasıl oynanır? Bilen kullanıcılar, kullanıcı girişi yaparak, okey türünü seçebiliyor ve istedikleri salonda oyunlarına başlayabiliyorlar.

Okey Nasıl Açılır?

Canı sıkılanlar ve stres atmak isteyenler, mobilokeyoyna.com sitesine erişim yaparak okey oynayarak, kendilerini rahatlatabilirler. Okey oynamaya başlayan bir oyuncu mobil okey nasıl açılır? Açma şekillerini bilmelidir. Sitede ve gerçek okey oyunlarında kullanılan açma şekilleri şunlardır.

  • Seri açma,
  • Çiftten açma,
  • Renkten açma,
  • Seri açma

Şeklinde, okey ıstakasında bulunan 14 taşın, en az 3 taşın yan yana gelmesi ile oluşan, perler ile oluşturarak açma şeklidir. Çiftten açma şeklinde ise 14 taşın tamamının çift olması yani 7 çift taşın bir arada bulunması gerekiyor. Renkten açma ise oyuncu elindeki taşların tamamını aynı renkten olacak şekilde, 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 1 şeklinde sıralamalıdır.

Okeye Başlama

Mobilokeyoyna.com sitesinde okey oyununa başlamak isteyenler, kendi belirledikleri nick ile okey salonlarına bağlanabilirler. Okey masasındaki oyuncu sayısı 4 olduğunda, başlat butonu ile okeyi başlatabilirsiniz. Okey oyununun başlayabilmesi için sistem taş düzenlemesini yapar, ortaya bir taş açar ve her oyuncuya taş dağıtır. İlk sıradaki oyuncuya 15, diğerlerine 14 taş verilir. Bu her el sırayla değişir. Oyuncular, dağıtılan taşları sıralamaya çalışarak okey oyununu oymaya çalışırlar.

Okey Taş Sıralaması

Okey oyununda taş dağıtımı sonrası verilen taşlar, oyuncunun hangi sıralama şeklini kullanabileceğini göstermektedir. Taşların durumuna göre oyuncu ya seri ya da çift sıralaması yapmaya çalışırlar. Seri sıralama yaparak biten oyuncu diğer oyunculardan 2 puan, çift sıralaması yaparak biten oyuncu ise diğer oyunculardan 4 puan silinmesini sağlar. Seri yapıp okey atanlarda 4 puan düşürülmesini sağlar.