Mobil Okey Ne Zaman Açılır?

Okey arkadaşlar arasında, eğlenceli zamanlar geçirmek için tercih edilen oyunlardan birisidir. Mobilokeyoyna.com sitesi, insanların okey oynamak için arkadaş aramalarını ve yer aramalarını sonlandırıyor. İnternet üzerinden okey oynama imkanları sunarak, herkesin istediği zaman okey oynamasına yardımcı oluyor. Siteye giriş yapan ve kullanıcı hesabı oluşturanlar, sitede yer alan okey çeşitlerinden istediklerini oynayabiliyorlar. Oynanan okey oyunlarında, mobil okey ne zaman açılır? Merak edenler, oyun kurallarını bilmelidir. Oyuncu elindeki taşları, kurallarına göre sıraladığında, okey açılışı yapabilecek ve eli bitirecektir.

Nelere Dikkat Edilir?

Okey oynamaya başlayan her oyuncu kazanmaya odaklı olarak oyunu oynar. Oyunu kazanabilmek için nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmeniz önemlidir. dikkat edilecek hususlardan bazıları şunlardır.

  • Yeri açılan taşın renk ve sayıyı kontrol etmek,
  • Oyuncuya verilen 14 taş içerisinde yere açılan taşın diğer eşinin olup olmadığını kontrol etmek,
  • Yere açılan taşın bir fazlası okey taşıdır ve elde olup olmadığını kontrol edilmelidir.
  • Göstergesi olan oyuncu, taş çekme sırası geldiğinde önce göstergesini yapmalı sonra taş çekmelidir.

Bu hususlara dikkat eden oyuncu oyun içerisinde, diğer hususlara da dikkat edecek ve oyunu kazanabilecek hamleler oluşturabilecektir.

Okeye Taşının Belirlenmesi

Mobilokeyoyna.com sitesinde, okey oyununun her elinde okey taşını belirleme ve taş dağıtma işlemleri, sistem tarafından yapılıyor. Okey taşının belirlenmesi için oluşturulan algoritma, 106 taş arasından rastgele seçim yaparak belirliyor. Gerçek okey oyunlarında ise okey taşının belirlenmesi için zar atılır ve zarda gelen sayıya göre 5’li taş grubu ve o gruptaki kaçıncı taşın okey taşı olacağı belirlenir. Oyuncular bu taşa göre oyunlarını oynarlar.

Okeyde Taş Sıralaması

Mobilokeyoyna.com kullanıcıları, okey oyununa başladıklarında, kendilerine verilen taşları belirli kurallara göre sıralarlar. Taş sıralama işlemlerinde, eldeki taşların durumuna göre seçenekler değerlendirilir. Daha çok seri sıralama ya da çift sıralama yapılır. Seri sıralamada, taşlar, rakam sıralamasına göre ya da farklı renklerden oluşan aynı rakamların yan yana gelmesine göre sıralama yapılır. Çift sıralamasında ise ayrı rakamlı taşların aynı renk olacak şekilde sıralanması sağlanır.

, ,